31 Ağustos 2008 Pazar

2. El Yivli Tüfekler

Satılık 2. El Yivli Av Tüfekleri

Sayın ziyaretçiler,

Bilindiği üzere ülkemizde yivli av tüfekleri MKE aracılığıyla astronomik fiyatlara satılıyor. Yeni tüfek alamayan avcılar ikinci el piyasasına yöneliyor ancak orada da aradığını bulmakta zorlanıyor. Binlerce av bayii olmasına rağmen çoğu av bayiinin web sitesi olmadığından ve satılık 2. el yivli av tüfeği ilanlarını internet ortamına taşıyamadığından çoğu avcı bu tüfeklerden haberdar olamıyor.

Hem alıcıya ve satıcıya hizmet etmek, hem de az sayıdaki yivli tüfek sahibini ve sahibi olmak isteyenleri bir araya getirmek amacıyla internette gördüğüm 2. el yivli ilanlarını bu konuda yayınlayacağım. Sizler de bana bu konuda yardımcı olur ve bölgenizdeki av bayilerinde satışı yapılan yivli av tüfeklerini aşağıdaki şablona uygun olarak gönderirseniz sevinirim.

İlan Şablonu
Markası ve Modeli
Kalibresi
Fiyatı
Satıcıyla İrtibat (tel veya email) bilgilerini belirterek ve konuya yorum olarak yazabilirsiniz. İlanların kolay görülebilmesi amacıyla yazılan yorumları zamanla mesaj içeriğine ekleyeceğim.

22 Ağustos 2008 Cuma

Yeni Sauer 202

Sauer resmi sitesindeki açıklamaya göre 1 Temmuz 2008'den itibaren yeni Sauer 202 Classic modellerin üretimine başlanmış. İşte yeni Sauer 202 Classic

21 Ağustos 2008 Perşembe

Heym Marka Yivliler Gümrükte

Heym marka yivli tüfeklerin gümrükte olduğu bilgisini aldık. Kısa zamanda gümrük işlemleri tamamlanıp Savunma Sanayi Müsteşarlığı'nca satış fiyatı belirlenecek olan Heym marka yivli av tüfekleri MKE aracılığıyla satışa sunulacak.

Hangi modellerin ithal edileceği ve fiyatların ne olacağı ile ilgili resmi bilgim yok ancak Sauerlerden daha ucuz olacağını tahmin ediyorum. Heym SR21 model tüfekler Almanya'da perakende olarak Sauerlerden daha ucuza satılıyor. Ayrıca avronun dolar karşısında aşırı değer kaybetmesinin yivli almak isteyenlerin yararına olacağını tahmin ediyorum. Umarım bekleyenlerin karşılaştığı tablo, Sauer bekleyenlerinin karşılaştığı ile aynı olmaz.

4 Ağustos 2008 Pazartesi

Yivli tüfekle dürbünsüz atış

Video fazla söze gerek bırakmıyor.Video içindeki bazı bölümleri anlamadım. Mesafe hakkında bilgi veriyormu bilmiyorum ancak benim ölçümüme göre mermi hedefi vurduktan 3 saniye sonra yankı duyuluyor. Yani merminin hedefe vurduğu anda çıkardığı sesin geri gelmesi 3 saniye sürüyor. Sesin saniyedeki hızı 340 metre olduğuna göre atış menzili 1 km civarında diyebiliriz.